Lokalita

Les za domem, město na dosah

Vesnice či město? Každý druh a místo bydlení má svá pro a proti. Často je těžké najít kompromis mezi bydlením ve městě, skýtající skvělé pracovní podmínky a další vyžití, a klidném a harmonickém vesnickém bydlení, kde dýcháme čistější vzduch a přírodě jsme blíže. Proto věříme, že volbou lokality našeho projektu perfektně spojujeme oba prvky a jejich benefity.

Plzeň na dosah
Kreslicí plátno 1
les za domem
7 minut do potravin a restaurace
veškeré občanské vybavení v obci
MŠ a ZŠ v obci
MŠ a ZŠ v obci
veřejná doprava v docházkové vzdálenosti
veřejná doprava v docházkové vzdálenosti
harmonické prostředí
rychlé napojení na dálniční přivaděč
napojení na cyklostezky
skvělé pro rodiny s dětmi

Tato lokalita nabízí skvělé bydlení v přírodě, s lesem za domem, s mnoha sportovními a dalšími volnočasovými možnostmi. Stejně tak ale disponuje i mnoha nabídkami občanského vyžití a s přehledem uspokojí základní potřeby — obchůdky s potravinami a pohostinstvím začínaje, mateřskou a základní školou, veřejnou dopravou, poštou, knihovnou, praktickým i dětským lékařem, drogerií či veterinářem nekonče.

Náš projekt je situován v klidnější části Vejprnic, pod zeleným hájíčkem, charakteristickým pro tuto oblast, který je vyhledáván v každém ročním období rodinami i jednotlivci pro dlouhé procházky nebo sportovci pro pravidelné výběhy. Tento hustý smíšený les propojuje právě obce Vejprnice a Tlučná a nabízí krásný prostor pro odreagování a načerpání nové energie.

Vejprnice, ležící 4 km od Skvrňan, okrajové části Plzně, znamenají skvělý kompromis mezi možnostmi města a pohodou typickou pro venkov. Ve Skvrňanech se dá také pohodlně nasednout na tramvajovou linku č. 2 a v rámci několika minut se ocitnout například v nákupním centru Plzeň Plaza, Novém divadle nebo u Kalikovského Mlýna, odkud si můžete vyrazit třeba na procházku tzv. “kilometrovkou”.

Do samotného centra Plzně to je z námi nabízených pozemků pouhých 8 km, automobilem jste do 15 minut na místě, a veřejnou dopravou pak přibližně za 30 minut. Vejprnické děti tak často dojíždějí do plzeňských škol a následně navštěvují kroužky a tréninky, přičemž četnost spojů je z obou směrů dostatečná napříč celým dnem a navíc je velmi pohodlná. Vlaková i autobusová zastávka je od pozemků vzdálena vždy přibližně 1 km. Vše je tedy v docházkové vzdálenosti. Pokud si rodiče nezvolí pro své ratolesti mateřskou školu ve Vejprnicích, ale v Plzni, ta nejbližší je hned v okrajové části Skvrňan.

A co takhle vyrazit o víkendu s dětmi za zvířaty do ZOO nebo za pravěkými tvory do DinoParku? Žádný problém, za běžného provozu cesta trvá 15 minut jízdy automobilem. Stejně tak i za vodními radovánkami do bazénu na Slovany. V Plzni pak vyřídíte vše potřebné a využijete velmi bohaté možnosti trávení volného času, od kin, kaváren, přes fitness centra, nákupy a celé řadě dalších aktivit. Na Vejprnicích je ale krásné i to, že vše potřebné vyřídíte také zde a není tedy vždy nutné dojíždění za občanskou vybaveností a zábavou mimo město.

Vejprnice jsou s dostatečným prostorem obklopeny malebnou obcí Vochov z jedné strany a Tlučnou z druhé strany, která také nabízí dostatečné občanské vybavení. V létě oceníte například tlučenské koupaliště. Za 5 min dorazíte automobilem do Křimic, pověstné nejen svým kysaným zelím, ale také příjemným posezením v hospůdce s minigolfem v klidném okolí řeky a možnostmi k procházkám. Nedaleko od Vejprnic se poté rozpíná městečko Nýřany, které též disponuje mnoha občanskými možnostmi (nákupy potravin, hřiště, koupaliště, škola, pošta, lékařské zařízení a další). Do všech těchto oblastí se dostanete pohodlně autobusem či vlakem, ale třeba i pěšky či na kole. Navíc, děti školního věku mají městskou dopravu do nedaleké Plzně zdarma.

Za pracovními příležitostmi se vydáte všemi směry směrem z Vejprnic. Za několik málo chvilek se ocitnete na dálničním přivaděči, který značně urychluje dojíždění do zaměstnání a dalších cílů. Taktéž můžete využít průmyslové zóny jen pár minut od vás, která díky své lokaci nabízí pohodlné skloubení pracovního a osobního života tím, že odpadá nutnost dojíždění za prací přes menší obce a města. To může zejména v dopravní špičce ušetřit mnoho času.

Vyberte si váš nový pozemek

Financování

Přečtěte si informace k financování vašeho nového bydlení.

 

Novinky

Zde naleznete aktuality týkající se projektu Pod Hájíčkem.

 

Dokumenty

Důležité dokumenty ke stažení přehledně na jednom místě.